לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

עסקת המאה היא הונאת המאה ומלכודת המאה

קובי גדעון. לע"מ

בחינת פרטיה של תכנית המאה מגלה תכנית סדורה לחנק ישובים, לבידוד ישובים ובעיקר, להקמת מדינה פלשתינית בלב הארץ. בועז העצני מזהיר בראיון.

הפובליציסט בועז העצני בחן את משמעות תכנית המאה של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, קראת את התכנית לפרטיה, בחן לעומק את מפת התכנית והגיע למסקנות מדאיגות ביותר. מדובר במלכודת המאה, הוא קובע.
 
בראיון לערוץ 7 פירט העצני את התובנות המטרידות שעלו ובהן צעדים שיביאו לחנק ישובים, ניתוק של ישובים ויצירת רצף ערבי טריטוריאלי שכל תכליתו הוא ההיערכות להקמתה של מדינה פלשתינית בלב מדינת ישראל.
 
בפניכם כמה קטעים מרכזיים מהראיון:
 
"זו תכנית להקמת מדינה פלשתינית תוך תשלום של כמה עצמות לצד הישראלי. העצם הגדולה היא ריבונות על 30 אחוז מהשטח שלמעשה זה 20 אחוז מהבקעה ועשרה אחוזים בלבד מהרי יהודה ושומרון", אומר העצני ומספר:
 
"ישבתי בלילה של מחיאות הכפיים בוושינגטון, אחרי פרסום תכנית טראמפ, עם המפה, ישבתי כל הלילה, תרגמתי את התכנית יחד עם מומחית לדין הבינלאומי, ומיד ראינו את כל האסון. התכנית הזו היא אסון ואצלנו לא קוראים. זה מסמך ארוך ובאנגלית ולכן אנשים לא קוראים. כל האסון נמצא שם".
 
לדבריו על מנת להבין את המשמעויות של התכנית די היה להקשיב לנאומו של שגריר ארה"ב, דיוויד פרידמן, בנאום שנשא במכון של ד"ר דורי גולד, ושם בשלב השאלות והתשובות מתברר המנגנון שמאחורי ההסכם. "מדובר בהתחייבות ישראלית לארה"ב להקפיא 15 ישובים כדי לעצב מפה של מסירת שטחי ענק לערבים. הם יוקפאו לארבע שנים מבלי שהערבים יוכלו לקלקל את ההקפאה הזו. מחכים לערבים ארבע שנים עד שהם יגידו שהם נכנסים למו"מ. עד אז העסק קפוא כשבשטח אנחנו יודעים הערבים ימשיכו להשתלט על השטח. הם יוכלו להיות סרבנים או טרוריסטים אבל בהגדרה לא ניתן יהיה לשנות את ההקפאה הזו כי המחויבות היא בין ישראל לארה"ב".
 
"זו תכנית לחלוקת הארץ, חלוקה רעה. מבחינתנו חלוקת הארץ היא דבר טמא שלא יעלה על הדעת. אם השמאל היה מביא אותה היינו הופכים את המדינה, אבל אנחנו, המחנה הלאומי, הרבה אזרחים ישראלים כל כך רצו ריבונות ולכן מתכנני התכנית הזו לקחו את המושג ריבונות, שהיא משאת הנפש, והלבישו את השם הזה על התכנית הזו שהיא בדיוק ההיפך כאילו הייתה התגשמות החלום, ואנחנו בהתלהבות של ילדים קטנים לא קראנו מה כתוב שם. קראתי את זה באותו לילה ולא יכולתי לישון באותו לילה. מאוחר יותר התיישבתי על המפות ויש לנו תמונה שהיא עדיין לא מלאה לגמרי וכנראה יש דברים גרועים נוספים".
 
כשהתבקש לשים את האצבע על נקודות התורפה החמורות ביותר של תכנית טראמפ, השיב העצני: "קודם כל, מדובר בהסכמה למדינה פלשתינית שהיא תכנית השמאל. זה הדבר הגרוע והמשמעותי ביותר. מדינה שקמה לא יכולה להתבטל. גם גרמניה, אחרי מה שהיא עוללה לעולם לא בוטלה. החליפו את המשטר והמשיכו הלאה. אם תקום מדינה פלשתינית לדקה אחת הלך עלינו, הפסקנו את הארץ לעוד אלפיים שנה".
 
"דבר נוסף, לערבים יש את הבכורה. יש להם חופש תנועה וכבישים שנסגרים ולנו כבישים שנסגרים. לנו נשלל חופש התנועה. הם מקבלים יותר מחצי המלכות ולנו משאירים פחות מהמינימום ההכרחי לחיים נורמאליים ברוב הישובים".
 
עוד מספר העצני על תובנות העולות ממפת 'תכנית המאה': "הישובים מחולקים לשלושה סוגים בהתאם לקרבה לקו הירוק ולנגישות שלהם. מקומות כמו מודיעין עילית, ביתר עילית, אריאל ומעלה אדומים הופכים לחלק מהקו הירוק. מקומות כמו שילה, עלי, קרית-ארבע הופכים למובלעות גם אם הן לא מוגדרות ככאלה כי הם בסוף של מסדרון ריבונות מוקף בשטח ערבי ריבוני. אין יותר גישה בין גוש עציון לקרית ארבע, אלא דרך מסדרון צר שמקיף דרך באר שבע. מועצת הר חברון מתחסלת כי תלם ואדורה שבמערב הר חברון יהיה להם גישה רק לקרית-גת כי הם מובלעות. לא תהיה להם גישה לירושלים וקרית ארבע. כנ"ל נגוהות בית חגי ועתניאל. זה הרעיון גם בשומרון, עמק דותן הולך, מבוא דותן וחרמש מובלעות מבודדות, אלון מורה, איתמר, יצהר ברכה מובלעות עם יציאה אחת החוצה ולא לכיוון ירושלים. באופן כללי לא תהיה גישה לירושלים מהמובלעות אלא רק יציאה לשוליים. אין גישה בין ירושלים לאריאל. אין אפשרות לנסוע אפילו בין שילה לקידה אלא צריך להקיף שעה כי הבכורה ניתנת לערבים".
 
עוד הזכיר העצני כי גם מתן ריבונות אינה מוחלטת שכן יכולה לקום ממשלה עתידית ולבטל את אותה ריבונות כפי שעל רמת הגולן נמשך השיח המדיני גם לאחר שהוחלה עליו הריבונות הישראלית, וכפי שתכנית זו עצמה מוציאה מריבונות ישראל שכונות ערביות בירושלים ואזורים מהנגב. כך גם הזכיר כאחד הדברים חסרי האחריות ביותר שבתכנית את מסירת ערי המשולש למדינה הפלשתינית, מהלך שמשמעותו השארת כביש 6 באמצע המדינה הפלשתינית וכזה שיגרום לערביי המשולש למהר ולרכוש דירות באזור גוש דן.
 
על הסיכוי להיתקל בסרבנות ערבית שתמנע את התכנית מזכיר העצני כי פעמיים הערבים לא פספסו את ההזדמנות לפספס הזדמנות וקיבלו הכול. היה זה כשסאדאת אמר כן לבגין וכשערפאת אמר כן לרבין.
 
בנוסף, הוא אומר, "התכנית הזו לא לוקחת צ'אנסים אלא יוצרת הסכם נפרד בין ארה"ב לישראל והסרבנות הערבית לא תקלקל להם. מדובר בתכנית בתוך תכנית. ישראל מוותרת על שטחי ענק ומקפיאה את 15 הישובים שגורלם חנק כי מי ילך לגור שם, מי ייקח משכנתאות שם ומי ייתן משכנתאות שם. פרידמן בעצמו אומר שחייבים להתגבר על נושא הגידול היהודי שחוסם את האופציה למדינה פלשתינית. אחרי שהדברים יוקפאו לארבע שנים יהיה ניתן לנשום לרווחה ולדון בדברים בצורה שקולה יותר ולהקים את המדינה הפלשתינית. תמורת זה 30 אחוזי ריבונות היא מחיר סביר. את זה אומר פרידמן העאלק-ידיד שלנו".
 
מהנהגת הימין מצפה העצני להכיר בעובדות ולומר את הדברים בגלוי, "קודם כל שנבין שזה רע ולא טוב. שנגיד את זה לעצמנו, שנקרא את הדברים ונדע שזו תכנית רעה ומסוכנת שצריך להילחם בה ולבלום אותה. מחיר העצם הוא  בלתי נסבל. אם אני צריך לשלם מחיר על ההכרה האמריקאית אז לא צריך. מה אכפת לי מההכרה שלהם? הם לא הכירו בהכרה על הגולן ועל ירושלים המערבית עד טראמפ. אם אני בונה וקובע עובדות לא אכפת לי מההכרה שלהם. כדי לשלוט בשטח אני לא צריך ריבונות, ואם אני מחיל ריבונות זה יהיה בהתאם להחלטה שלי ולא באישור שלהם שעליו אני צריך לשלם מחיר מטורף".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

26-05-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 14
מערכת ריבונות
09-07-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 14 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'לא נסכים, לא עקרונית ולא מעשית, לישות זרה בארצנו'
מערכת ריבונות
07-07-2020
הרב אליעזר ולדמן דוחה כל תכנית מדינית הכוללת הקפאת התיישבות ובוודאי הכרה בישות מדינית זרה בארץ ישראל: לא להפסיק לדחוף את ההנהגה להחלת ריבונות, אך ללא קשר לטראמפ, בכך נבהיר שאין כאן כל שטח כבוש אלא שיבה לנחלת אבותינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
'לא לוקחים סוכריה עם הרעל שבתוכה'
מערכת ריבונות
07-07-2020
תכנית טראמפ היא שבר ערכי. אין עם המוסר את ארצו לזרים. בנוסף תוביל התכנית לסיכום פרס-ערפאת לפיו הישובים לכאורה לא יפגעו אך בפועל ייובשו עד שיינטשו. בני קצובר משוכנע: אווילות ותמימות מאחורי התמיכה בתכנית.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלף בני נוער לראש הממשלה: ריבונות ללא מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
06-07-2020
לראש הממשלה תוגש עצומה עליה חתמו אלף בני נוער מכל רחבי הארץ בקריאה להחלת ריבונות ולמנוע הקמת מדינה פלשתינית.
ריבונות - כתב עת מדיני
'החמאס ביקש לקלל ונמצא מברך'
מערכת ריבונות
05-07-2020
רחלי פרנקל באירוע לציון 6 שנים לחטיפת שלושת הבנים ולהקמת השמורה לזכרם: איבדנו בנים שלא יסולאו בפז, אך החמאס לא קילל כי העם הזה מחובר למקור הברכה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לנתניהו: עמוד איתן בעד ריבונות ונגד מדינה פלשתינית!
מערכת ריבונות
02-07-2020
תנועת הריבונות בקמפיין חיזוק לראש הממשלה: נתניהו מצוי בצבת של לחצים מבית ומחוץ. על הימין לעמוד מאחוריו ולקרוא לו לעמוד איתן לצידה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
לא סומכים על שמועות, קוראים את מסמך התכנית
יהודית קצובר ונדיה מטר
01-07-2020
קידום מואץ של הקמת מדינה פלשתינית בלב הארץ, השוואה לא מוסרית בין ישראל לאויב הערבי, חלוקת ירושלים, הקפאת ובידוד ישובים ועוד. המוקשים הפזורים בטקסט תכנית טראמפ. קראנו והזדעזענו
ריבונות - כתב עת מדיני
המסמכים הבינלאומיים מוכיחים: רק לישראל זכויות ביו"ש
מערכת ריבונות
30-06-2020
פרופ' אברהם ציון קובע לאחר שחקר את המעמד המשפטי בינלאומי של יו"ש: כל המסמכים ההיסטוריים-משפטיים מלמדים שרק לישראל זכויות לאומיות ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
'לוודא שהתכנית לא כוללת צעדים בלתי הפיכים או פוגעניים להתיישבות'
מערכת ריבונות
30-06-2020
הרב חיים דרוקמן רואה בהחלת ריבונות, גם אם כרגע היא עדיין חלקית, תיקון עוול היסטורי, אך מזהיר מצעדים בלתי הפיכים בכיוון ההפוך.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות כן, וללא קשר לאמריקאים ולערבים'
מערכת ריבונות
30-06-2020
ח"כ שיר מהליכוד: אם התכנית מחייבת הכרה במדינה פלשתינית לא אהיה היחידה שאתנגד. רוב הליכוד לא ייתן לכך יד. מדובר בעקירה בפועל של 25 ישובים.