לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

תנועת הריבונות פועלת גם ב'כחול לבן'

בעקבות פגישה שקיימו עם השרה ינקלביץ' מבהירות ראשי תנועת הריבונות: פונות לכל מפלגה ציונית. גנץ הכריז כי הבקעה היא הגבול המזרחי.

שרת התפוצות, עומר ינקלביץ', נועדה אתמול (שני 3.8.20) עם ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, ועם יו"ר תנועת 'הביטחוניסטים', תא"ל במיל אביב אביבי, לשיחה בה עלתה סוגיית הריבונות ביהודה שומרון ובקעת הירדן.

קצובר, מטר ואביבי פרסו את משנתם בסוגיה זו בפני השרה וביקשו את תמיכתה ברעיון החלת הריבונות. עוד דנו משתתפי הפגישה בעידוד יוזמות ציוניות כעליה, התיישבות וביטחון. בתנועת הריבונות רואים ערך מוסף בעיסוק מוגבר בסוגיות אלה בתקופה זו על מנת למנוע מציאות בה העיסוק בקורונה ידחוק מסדר היום סוגיות ערכיות שבלב מטרות הציונות.

הצדדים סיכמו את השיחה וציינו כי היא "התנהלה באווירה טובה מאוד, השרה גילתה יחס אוהד מאוד לנושא והביעה נכונות וכוונה להגיע לביקור נוסף בגוש עציון ובחברון".

האם הפנייה לשרה מ'כחול לבן' מבקשת לרמוז לניסיון לעקוף את נתניהו דרך שותפתו לקואליציה? קצובר ומטר משיבות: "כידוע, תנועת הריבונות היא תנועה א-פוליטית ולכן אנו פונות לכל המפלגות הציוניות. מפלגת 'כחול לבן' מדברת על בקעת הירדן כגבולה המזרחי של המדינה, נושא הריבונות בבקעת הירדן נמצא בקונצנזוס, אך טבעי שנפנה גם אל 'כחול לבן' בקריאה שיפעלו להחלת הריבונות בבקעה תחילה".

השתיים מדגישות כי הפגישה עם השרה אינה מבטאת ייאוש מהתקדמות המהלכים דרך תנועת הליכוד, אלא חלק מהמאמצים לגבש סביב חזון הריבונות קואליציה רחבה ככל הניתן. "ברור שלא התייאשנו מהליכוד. הליכוד רובו ככולו רוצה ריבונות. צריך פשוט שראש הממשלה יעמוד מאחורי הבטחותיו בשלוש מערכות הבחירות האחרונות".

קצובר ומטר ומתייחסות גם לדיווחים לפיהן בחלקה הסגור של ישיבת סיעת הליכוד אמר ראש הממשלה שמהלכי הריבונות ממתינים להתקדמות בבית הלבן. "לטעון בישיבת הסיעה שמחכים לאור ירוק מהאמריקאים זה מגוחך", הן קובעות. "האמריקאים אומרים שזו החלטה של ישראל, וזה אכן הסדר הנכון והפעולה הנכונה. ישראל צריכה לפעול למען האינטרסים שלה".

"מדובר במהלך מהפכני וככזה דרש עבורו אומץ מדיני ומנהיגותי כפי שהוכיחו בן גוריון, מנחם בגין ולוי אשכול. ארצות הברית בסופו של דבר תעריך את הצעד הזה".

האם יתכן ותגלו שגנץ ימני יותר מנתניהו? "איננו יודעות, אין לנו "ימנומטר", אך אין ספק שהוא אמיץ כפי שהוכח כאשר בחר להיכנס לממשלת אחדות ביודעו את כל הקשיים הצפויים לו מבית ומחוץ. רק אדם אמיץ שטובת המדינה באמת חשובה לו עושה צעד גורלי כזה. נתניהו ניהל ומנהל מאבק אדיר נגד איראן ובוודאי יכול לנהל גם את החלת הריבונות ללא הקמתה חלילה של מדינה פלשתינית בלב הארץ".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

04-08-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 25
מערכת ריבונות
24-09-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 25 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
וכיפר אדמתו עמו - כספי כפרות לתנועת הריבונות, ליישוב ארץ ישראל
מערכת ריבונות
24-09-2020
לבקשת תנועת הריבונות נועץ הרב ברוך אפרתי ברבנים, בהם הרב אביגדור נבנצל, שחיזקו את ידיו בקריאה להעביר כספי כפרות לתנועת הריבונות. קראו את מכתבו
ריבונות - כתב עת מדיני
המכה האקולוגית של היעדר הריבונות
מערכת ריבונות
23-09-2020
בהיעדר ריבונות ואכיפה נמשכת ההזנחה האקולוגית החמורה המזהמת את הטבע ביהודה ושומרון. עדות נוספת והפעם מואדי חרמייה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 24
מערכת ריבונות
18-09-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 24 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
הסיוע הישראלי להשתלטות הערבית על אדמות מדינה
מערכת ריבונות
17-09-2020
קראו קטעים נבחרים ומקוממים מתוך כתבתו של יהודה יפרח על תפקוד המינהל האזרחי הבולם את ההתיישבות ביהודה ושומרון. תוצאה נוספת של היעדר ריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 23
מערכת ריבונות
10-09-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 23 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
קושנר: תכניתנו מצילה את חזון שתי המדינות
מערכת ריבונות
10-09-2020
ג'ראד קושנר: התכנית שלנו היא להציל את פתרון שתי המדינות ולבלום את המשך נוכחותה של ישראל ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלחיאני: גאה בבלימת תכנית טראמפ. נתניהו נטש את עמדות הליכוד
מערכת ריבונות
10-09-2020
ראש מועצת יש"ע דוחה את הביקורת על תגובתו לתכנית טראמפ: זו תכנית שתכליתה הקמת מדינה פלשתינית. אני גאה בבלימתה. נתניהו נטש את ערכי הליכוד.
ריבונות - כתב עת מדיני
עורו עורו! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-09-2020
בפנינו שורת סימנים המדליקים נורה אדומה על כך ש"השלום" עם האמירויות ומדינות ערביות נוספות אינו באמת "שלום תמורת שלום", אלא חלק בלתי נפרד מתכנית המאה בדרך למדינה פלשתינית.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 22
מערכת ריבונות
03-09-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 22 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים: